Do Senátu zavítal předseda Federální národní rady Spojených arabských emirátů Saqr Ghobash

702915-milos-vystrcil-a-saqr-ghobash

Na půdě horní parlamentní komory se k příležitosti slavnostního oběda setkal předseda Senátu Miloš Vystrčil s předsedou Federální národní rady Spojených arabských emirátů Saqrem Ghobashem. Za českou stranu se setkání účastnili rovněž místopředsedové Senátu Jitka Seitlová a Jiří Oberfalzer, předseda zahraničního výboru Pavel Fischer, předseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Miroslav Plevný a místopředseda Výboru pro záležitosti Evropské unie Jiří Čunek. Společně diskutovali mj. o válce na Ukrajině, postoji k Íránu a Rusku či vztazích s Izraelem.

„Během rozhovoru jsem si uvědomil, že mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty existuje jedna velmi podobná věc – že víme, jaké to je mít za zády ‚velkého bratra‘,“ okomentoval předseda Senátu Miloš Vystrčil zkušenosti Evropy a Blízkého východu s odkazem na ruský a íránský vliv v daných regionech. „Těší mě, že jsme mohli vést otevřený rozhovor o důležitých tématech současnosti i o budoucí spolupráci našich zemí,“ dodal k setkání.

Předseda Federální národní rady Spojených arabských emirátů zavítal do České republiky na pozvání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové.

Zdroj: Kancelář Senátu

Foto: Kancelář Senátu

Publikoval: Rejtek