int(1)

Zprávy

 • Na Pražském hradě se dnes sešli nejvyšší ústavní činitelé ke koordinaci zahraniční politiky

  31.5.2023

  Na Pražském hradě se dnes s prezidentem Petrem Pavlem sešli předseda Senátu Miloš Vystrčil, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, premiér Petr Fiala a také ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Důvodem setkání byl návrat ke snaze koordinovat zahraniční politiku na nejvyšší úrovni.

  Více informací 

 • Přes 5 tisíc lidí navštívilo Den otevřených dveří v Senátu

  9.5.2023

  8. května 2023, Praha. Sídlo Senátu si dnes přišlo prohlédnout 5 155 návštěvníků. V rámci Dne otevřených dveří ve státní svátek Den vítězství 8. května mohli vidět historické prostory Valdštejnského paláce, Jednací sál i běžně nepřístupný Růžový a Zelený salonek v Kolovratském paláci. První návštěvníky ráno přivítal předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil.

  Více informací 

 • Do obnovy Ukrajiny se zapojí čeští lékaři i tuzemské firmy, v Senátu diskutovali o svých prioritách i s ministrem zdravotnictví a senátory

  26.4.2023

  Přetížená primární péče, chybějící zdravotnické vybavení, potřebná expertíza v oblasti popálenin, protetik či psychiatrické pomoci. To jsou hlavní výzvy pro ukrajinské zdravotnictví, do jejichž řešení se aktivně zapojí i Česká republika.

  Více informací 

 • Předsedkyně sněmovny jednala se svým švédským protějškem o společných bezpečnostních otázkách

  26.4.2023

  Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová jednala se svým švédským protějškem Andreasem Norlénem. Hlavními tématy diskuse byly aktuální bezpečností otázky v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině. Předseda Norlén, který do Prahy přicestoval na pozvání předsedkyně Sněmovny, se zde v předchozích dnech zúčastnil také konference lídrů parlamentů evropských zemí.

  Více informací 

 • Prezident Petr Pavel poprvé ve své funkci navštívil Senát, před plénem vystoupil s projevem.

  3.4.2023

  Dnešní 9. schůze Senátu se zúčastnil prezident Petr Pavel. Předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil připomněl, že český prezident nebyl na půdě Senátu téměř 9 let. Oba se zároveň shodli na tom, že je potřeba napravit vzájemné vztahy mezi Hradem a Senátem. Zakládat by se měly na vzájemném respektu k jejich ústavním rolím, otevřenosti a korektnosti. Hlavními tématy prezidentova projevu před plénem byla sdílená odpovědnost prezidenta a Senátu za složení Ústavního soudu a důležitost jednotné zahraniční politiky.

  Více informací

 • Předseda Senátu M. Vystrčil k inauguraci: Prezident Pavel bude mít dveře Senátu vždy otevřené

  10.3.2023

  Prezident Petr Pavel složil do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila slib prezidenta republiky. Stalo se tak na 1. společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ke složení slibu prezidenta republiky, která proběhla dnes od 14:00 hodin ve Vladislavském sále Pražského hradu.

  Více informací

 • Kancelář Senátu povede od 1. dubna Radek Jiránek

  8.3.2023

  Organizační výbor Senátu schválil na návrh předsedy Senátu Miloše Vystrčila jmenování Mgr. Radka Jiránka do funkce vedoucího Kanceláře Senátu. Do funkce bude jmenován 1. dubna 2023. Jiránek přichází z vedoucí pozice na Ministerstvu financí.

  Více informací

 • Poslanecké sněmovna si připomíná první výročí války na Ukrajině

  24.2.2023

  U příležitosti prvního výročí války na Ukrajině odhalila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se zástupcem ukrajinského velvyslance v ČR Vitalijem Usatyjem originální dílo streetartového umělce Chemise. Dílo inspirované dívenkou z kyjevského bunkru bude k vidění na sněmovním balkonu nad Malostranským náměstím celý následující měsíc. Poslanecká sněmovna si památku nevinných obětí válečného konfliktu na Ukrajině připomněla také symbolickou minutou ticha na začátku své schůze.

  Více informací

 • Ústav pro studium totalitních režimů ocenil na půdě Senátu osobnosti za jejich občanské postoje a činy v dobách totalit

  23.1.2023

  Ceny za svobodu, demokracii a lidská práva 2022 byly předány celkem 21 oceněným v Hlavním sále Valdštejnského paláce ve čtvrtek 19. ledna 2023 pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Drahoše. Ústav pro studium totalitních režimů letos již počtrnácté ocenil osobnosti za jejich občanské postoje, za následováníhodné počiny a mimořádné přínosy k reflexi dějin.

  Více informací

 • Zákazníci budou mít od vlády přesný návod, jak odstoupit od smlouvy sjednané na dálku

  18.1.2023

  Usnadnit spotřebitelům postup při odstoupení od smlouvy uzavřené distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory podnikatele má nové nařízení, které schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 18. ledna 2023. Projednala také návrh zákona o preventivní restrukturalizaci a schválila nového ředitele Digitální a informační agentury.

  Více informací 

Starší »