int(1)

Zprávy

 • Autoklub České republiky podporuje stanovisko Ministerstva dopravy ČR k novelizaci evidence historických vozidel

  27.6.2022

  Řadu měsíců se diskutuje v rámci českého veteránského hnutí a státní správy příprava novelizace legislativy týkající se evidence a provozu historických vozidel. Autoklub České republiky podporuje v této otázce stanovisko Ministerstva dopravy ČR.

  Více informací 

 • Senátem dnes prošly zásadní lidovecké priority: jednorázový příspěvek na dítě a Milostivé léto II

  24.6.2022

  Po podpisu ze strany prezidenta republiky již nebude nic bránit implementaci dalších lidoveckých priorit. Senát dnes umožnil schválení pětitisícového příspěvku na dítě před začátkem školního roku. Horní komora Parlamentu ČR pak schválila i Milostivé “babí” léto, které dlužníkům nabídne pomocnou roku. Lidovci díky těmto úspěchům naplňují další ze slibů voličům.

  Více informací

 • Sněmovna se otevře hudbě, nádvoří rozezní první ročník „Sněmovna OPEN"

  22.6.2022

  Na jedno z nádvoří Poslanecké sněmovny už tento čtvrtek zavítají hudebníci. Mladí umělci zahrají v rámci prvního ročníku ojedinělého hudebního festivalu Sněmovna OPEN. Během něj bude mít veřejnost možnost volně přijít do běžně uzavřených prostor dolní komory parlamentu a užít si kvalitní hudbu.

  Více informací 

 • Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální situací v zajištění dodávek plynu a ropy

  21.6.2022

  Ve středu 21. června 2022 se ve Strakově akademii uskutečnila další schůze Bezpečnostní rady státu. Bezpečnostní rada státu se věnovala aktuální situaci v zajištění dodávek plynu a ropy, aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti a aktuální bezpečnostní situaci v České republice.

  Více infromací 

 • Programové týmy ODS se rozjíždějí, přínosem je i práce mladých občanských demokratů

  21.6.2022

  Občanští demokraté už zahájili intenzivní práci v programových týmech strany, ve kterých postupně zapojují členy vlády, parlamentu, europarlamentu, ale i osobnosti ze samospráv a další experty a členy ODS. Jedním z cílů nové platformy je tvorba expertního zázemí uvnitř ODS a komunikace důležité agendy nejen uvnitř strany, ale i s další veřejností.

  Více informací

 • Předseda Senátu Miloš Vystrčil: Iniciativa Trojmoří by se mohla stát platformou pro obnovu Ukrajiny

  21.6.2022

  Předseda Senátu Miloš Vystrčil reprezentoval Českou republiku na summitu Iniciativy Trojmoří, neformální platformy sdružující dvanáct zemí střední a východní Evropy. Na svém sedmém setkání v Lotyšsku vrcholní zástupci států jednali v kontextu ruské války na Ukrajině. Hlavním poselstvím všech účastníků byla jednoznačná podpora Ukrajiny. Nastíněna byla i budoucnost iniciativy stát se mj. efektivní platformou pro obnovu Ukrajiny.

  Více informací 

 • Veronika Vrecionová: Zákaz spalovacích motorů odmítáme, měl by negativní dopad na občany i celou ekonomiku

  20.6.2022

  Občanští demokraté zásadně odmítají kroky směřující k zákazu spalovacích motorů od roku 2035. Direktivní podpora elektromobility k nezávislosti na ropě z Ruska nepovede. Návrh na svých jednáních ještě projedná Rada EU a Evropská komise.

  Více informací 

 • Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Mladí i senioři musí mít kde bydlet

  8.6.2022

  Nepříznivou situaci nízkopříjmových domácností pomůže řešit zákon o dostupném bydlení. Iniciativa Za bydlení tak pod záštitou předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárky Jelínkové uspořádala na toto téma kulatý stůl. Legislativu, která pomůže řešit prohlubující se krizi bydlení, plánuje vláda připravit během prvních dvou let svého volebního období.

  Více informací 

 • Senátoři v Chicagu: Podpora českých krajanů i rozvoj transatlantické spolupráce na všech úrovních

  6.6.2022

  První polovinu zahraniční cesty do Spojených států amerických ve dnech 2. – 5. června strávila senátní delegace vedená předsedou horní parlamentní komory Milošem Vystrčilem v Chicagu. Hlavním úkolem zde pro ně byla podpora českých krajanů a rozvoje obchodních vztahů.

  Více informací 

 • Alexandr Vondra: Opřeme se o platnou legislativu a tlak na dramatický růst cen povolenek omezíme

  18.5.2022

  Andrej Babiš ve svém pořadu „Čau lidi“ opět kritizuje premiéra Petra Fialu a ministry současné vlády ČR. V posledním díle se ve velké míře věnuje především emisním povolenkám. Podle něho byl premiér Petr Fiala proti snížení ceny emisních povolenek. Občanští demokraté v reakci žádají Andreje Babiše k doložení jeho výroků, jež se nezakládají na pravdě. Podle Alexandra Vondry je trh s povolenkami v současné době primárně vystaven manipulacím Evropské komise.

  Více informací 

Starší »