int(1)

Zprávy

 • Český Senát navštívil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

  7.7.2023

  Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes ve Valdštejnském paláci oficiálně přijal prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského. Nejprve spolu krátce mluvili mezi čtyřma očima, poté jednali i s vedením horní parlamentní komory. Diskutovali například o vstupu Ukrajiny do Evropské unie a NATO nebo o aktuální situaci na Ukrajině.

  Více infromací 

 • Předsedkyně Sněmovny apelovala za užší spolupráci parlamentů pro podporu demokracie

  3.7.2023

  Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová vystoupila na konferenci k Mezinárodnímu dni parlamentarismu ve Španělském Leónu. Ve svém příspěvku vyzdvihla nezastupitelnou roli zákonodárných sborů, varovala před nedemokratickými tendencemi a apelovala za užší meziparlamentní spolupráci na regionální i celosvětové úrovni. Konference se konala v předvečer začátku španělského předsednictví v Radě EU.

  Více informací 

 • Tenistka Navrátilová převzala Stříbrnou medaili předsedy Senátu

  14.6.2023

  Z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila převzala na půdě horní komory Parlamentu Stříbrnou medaili světová tenistka s českými kořeny Martina Navrátilová. Senátní ocenění si odnesla dle slov předsedy Vystrčila "za skvělé výkony a odvahu být sama sebou".

  Více infomarcí 

 • ODS blíž k vám: Poslanci vyjeli do Ústeckého kraje vysvětlovat nutnost konsolidace veřejných financí i vyvracet četné lži opozice

  13.6.2023

  ODS blíž k vám - je název výjezdní tour, během které občanští demokraté objíždějí Českou republiku od západu po východ, severu až po jih. Další zastávkou byl pro představitele poslaneckého klubu ODS Ústecký kraj.

  Více informací 

 • Na Pražském hradě se dnes sešli nejvyšší ústavní činitelé ke koordinaci zahraniční politiky

  31.5.2023

  Na Pražském hradě se dnes s prezidentem Petrem Pavlem sešli předseda Senátu Miloš Vystrčil, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, premiér Petr Fiala a také ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Důvodem setkání byl návrat ke snaze koordinovat zahraniční politiku na nejvyšší úrovni.

  Více informací 

 • Přes 5 tisíc lidí navštívilo Den otevřených dveří v Senátu

  9.5.2023

  8. května 2023, Praha. Sídlo Senátu si dnes přišlo prohlédnout 5 155 návštěvníků. V rámci Dne otevřených dveří ve státní svátek Den vítězství 8. května mohli vidět historické prostory Valdštejnského paláce, Jednací sál i běžně nepřístupný Růžový a Zelený salonek v Kolovratském paláci. První návštěvníky ráno přivítal předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil.

  Více informací 

 • Do obnovy Ukrajiny se zapojí čeští lékaři i tuzemské firmy, v Senátu diskutovali o svých prioritách i s ministrem zdravotnictví a senátory

  26.4.2023

  Přetížená primární péče, chybějící zdravotnické vybavení, potřebná expertíza v oblasti popálenin, protetik či psychiatrické pomoci. To jsou hlavní výzvy pro ukrajinské zdravotnictví, do jejichž řešení se aktivně zapojí i Česká republika.

  Více informací 

 • Předsedkyně sněmovny jednala se svým švédským protějškem o společných bezpečnostních otázkách

  26.4.2023

  Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová jednala se svým švédským protějškem Andreasem Norlénem. Hlavními tématy diskuse byly aktuální bezpečností otázky v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině. Předseda Norlén, který do Prahy přicestoval na pozvání předsedkyně Sněmovny, se zde v předchozích dnech zúčastnil také konference lídrů parlamentů evropských zemí.

  Více informací 

 • Prezident Petr Pavel poprvé ve své funkci navštívil Senát, před plénem vystoupil s projevem.

  3.4.2023

  Dnešní 9. schůze Senátu se zúčastnil prezident Petr Pavel. Předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil připomněl, že český prezident nebyl na půdě Senátu téměř 9 let. Oba se zároveň shodli na tom, že je potřeba napravit vzájemné vztahy mezi Hradem a Senátem. Zakládat by se měly na vzájemném respektu k jejich ústavním rolím, otevřenosti a korektnosti. Hlavními tématy prezidentova projevu před plénem byla sdílená odpovědnost prezidenta a Senátu za složení Ústavního soudu a důležitost jednotné zahraniční politiky.

  Více informací

 • Předseda Senátu M. Vystrčil k inauguraci: Prezident Pavel bude mít dveře Senátu vždy otevřené

  10.3.2023

  Prezident Petr Pavel složil do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila slib prezidenta republiky. Stalo se tak na 1. společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ke složení slibu prezidenta republiky, která proběhla dnes od 14:00 hodin ve Vladislavském sále Pražského hradu.

  Více informací

Starší »