int(1)

Zprávy

 • Premiér Petr Fiala se zúčastnil otevření LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu

  9.9.2022

  Premiér Petra Fiala se zúčastnil slavnostního zahájení provozu plovoucího LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu. Nizozemský terminál patří mezi první zařízení svého druhu v Evropě a umožní zpracovat až osm miliard kubíků plynu ročně. Z toho tři miliardy jsou určeny pro Českou republiku, což je objem rovnající se přibližně třetině české roční spotřeby. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Skupinou ČEZ zajistilo již dříve jak pronájem části kapacity v novém terminálu, tak i cesty pro přepravu plynu do Česka.

  Více informací 

 • Marian Jurečka (KDU-ČSL): Sliby plníme! Vláda zítra projedná dřívější odchod do důchodu pro zdravotnické záchranáře

  7.9.2022

  Vláda zítra projedná návrh zákona, který zajistí dřívější odchod do důchodu pro zdravotnické záchranáře. Do důchodu budou moci odejít dříve po odpracování určitého počtu směn. Bude stanovena maximální hranice, o kterou lze odchod zkrátit.

  Více informací 

 • Mezinárodní konference v českém Senátu podpořila Pražskou deklaraci vyzývající k zavedení screeningového programu FH u dětí

  6.9.2022

  Ve Valdštejnském paláci se pod záštitou senátního Výboru pro zdravotnictví uskutečnilo setkání českých i zahraničních odborníků k problematice familiární hypercholesterolemie (FH) u dětí. Mezinárodní konference „Vypracování Pražského memoranda pro plošný screening FH u dětí" se konala za odborné spolupráce s evropskou institucí FH Europe a její českou pacientskou organizací Diagnóza FH v rámci předsednictví České republiky v Radě EU. Výsledkem jednání bylo přijetí Pražské deklarace vyzývající k zavedení komplexního screeningového programu.

  Více informací 

 • Sdružení žen KDU-ČSL vyhlásilo výsledky soutěže Naše politička pro rok 2022. Ocenění získala i Zuzana Roithová

  6.9.2022

  Cílem soutěže Naše politička je ocenit a zviditelnit práci lidoveckých žen z komunální politiky, které jsou přínosem pro region. Do letošního třetího ročníku přišly nominace celkem z 12 krajů. Záštitu nad soutěží převzala europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárka Jelínková a předseda lidovců Marian Jurečka.

  Více informací 

 • Předsedkyně Sněmovny odsoudila vojenský převrat v Myanmaru

  6.9.2022

  Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová na setkání s ministryní zahraničí Myanmaru Daw Zin Mar Aung vyjádřila podporu demokratickému vedení této jihovýchodoasijské země a důrazně odsoudila tamní krvavý vojenský převrat.

  Více informací 

 • Roman Kraus: Nepřijetí novely zákona o pojistném je nepochopení systému, k omezení péče nebo léčiv nedochází

  9.8.2022

  Prezident Miloš Zeman v pondělí vetoval novelu zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, kterou v červenci schválila dolní i horní komora Parlamentu. Novela se tak vrací zpátky do Poslanecké sněmovny.

  Více informací

 • Pavel Kašník: Excesy na Babišových mítincích silně dehonestují práci tisíců poctivých policistů

  5.8.2022

  Politické mítinky Andreje Babiše v jižních Čechách v posledním týdnu vyvolaly sérii několika skandálů. Jednání příslušníků Policie České republiky je v šetření příslušných orgánů pod dohledem ministra vnitra Rakušana, ředitele GIBS Dragouna nebo policejního prezidenta Vondráška.

  Více informací 

 • Laureáty Stříbrných medailí předsedy Senátu se stali fyzikové G. Consolmagno a H. Schmitt

  4.8.2022

  Za celoživotní vědeckou práci, mimořádný přínos vědě, její popularizaci a práci pro společnost udělil předseda Senátu Miloš Vystrčil Stříbrné medaile astronomovi a fyzikovi Guy Consolmagnovi a vědci-astronautovi Harissonu Schmittovi. Slavnostní předání se uskutečnilo v hotelu Pyramida v rámci přednáškového večera 9. mezinárodní fyzikální konference Hranice kvantové a mezoskopické termodynamiky Fyzikálního ústavu AV ČR, jejímž spolupořadatelem je senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

  Více informací 

 • Senátorský klub ODS a TOP 09: Energetický zákon vítáme, lidem ušetří peníze bez velkých administrativních procesů

  27.7.2022

  Na programu Senátu je dnes pokračování 27. schůze. Senátoři se setkají například nad novelou zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, projednají senátní návrh o volbách do zastupitelstev obcí nebo očekávaný energetický balíček.

  Více informací 

 • Senát nominoval 8 osobností na státní vyznamenání

  21.7.2022

  Senátorky a senátoři schválili na své 27. schůzi nominace na udělení nebo propůjčení státního vyznamenání. Jednotlivé osobnosti byly vybrány za svůj přínos společnosti či svou výjimečnou odvahu při boji za své hodnoty a přesvědčení, ať už je bránily myšlenkově či přímo na bojišti.

  Více informací 

Starší »