Veronika Malá opustí Francii a vyzkouší Ligu mistrů: „Věřím, že se můžu dál zlepšovat, ještě jsem nedosáhla svého limitu!“

630946-wp5b3694

Německou Bundesligu posílí další opora české ženské reprezentace. Veronika Malá, jedno z nejlepších křídel nejvyšší francouzské soutěže, po čtyřech sezónách opustí Paříž a nastoupí do německé bundesligy. A fandit jí budeme také v Lize mistrů.

Již dříve jste naznačovala, že jste zvažovala odchod z Paříže. Nové angažmá jste tedy řešila delší dobu nebo přišla nabídka z čista jasna po letošním EURU?

Ano, minulý rok jsem řešila tu samou situaci, kdy jsem měla nabídky z jiných klubů, ale rozhodla jsem se zůstat ještě rok v Paříži. Letos se nabídky hodně rozšířily, protože jsme nastoupily na EURU, měly jsme tam dobré výsledky a líbila se i moje hra. Tím pádem se mi otevřely nové dveře do nových klubů. Po EURU chodilo nabídek opravdu hodně.

Co bylo rozhodující?

S agentem jsem hlavně řešili, abych si zahrála Ligu mistrů. Prioritou bylo jít do stabilního klubu, který hraje a bude hrát Ligu mistrů.

Prozraďte tedy, prosím, kde bude vaše nové angažmá a na jak dlouho jste s novým klubem podepsala smlouvu?

Nakonec se nám podařilo podepsat kontrakt s německým Bietigheimem, který hraje top špičku Bundesligy a má velice kvalitní a stabilní tým. Podepsala jsem dvouletý kontrakt s tím, že po roce – pokud by přišla ještě lepší nabídka – mohu se dle opce ze smlouvy vyvázat.

Rozhodla tedy Liga mistrů? Proč padla volba zrovna na Bietigheim?

Řešili jsme s agentem různé země, v nabídce bylo kromě Německa také Rumunsko, Maďarsko, Francie nebo třeba Dánsko. Nakonec jsme se rozhodovali podle toho, že jsme chtěli stabilní tým z Ligy mistrů. Roli hraje také zázemí, je to profi tým se vším všudy. Trenér mi sám volal, vysvětloval mi, jak to v klubu chodí. I to mě přesvědčilo. To, že se trenér sám o hráčku zajímá a dopředu se jí věnuje.

Vidíte velký rozdíl mezi házenou v Německu a ve Francii? V přístupu nebo v soutěžích?

Před čtyřmi sezónami jsem hrála v německém Oldenburgu, takže představu o německé házené, úrovni klubů a hry mám. Ale vše se samozřejmě za čtyři roky mohlo posunout. Na to se těším. Francouzská házená je taková svižnější, atletičtější, kdežto německá házená je hodnocená jako silovější. A to by mi také mohlo vyhovovat, protože bych mohla všem utéct (smích).

Ve francouzské soutěži jste byla hodně vidět, opakovaně vás v anketách hodnotili jako nejlepší křídlo soutěže. Jak jste to vnímala vy?

Je pravda, že minulou sezónu se mi hodně dařilo. Dostala jsem se do výběru top tří nejlepších křídel ligy a to mě hodně těšilo. I v této sezóně se mi dařilo a já jsem za tyto úspěchy ráda. Není lehké z pozice křídla být na hřišti vidět. Hra křídel je hodně závislá na spojkách, musíme počkat na přihrávku a pak být v závěrečné fázi stoprocentní. Já se snažím podávat co nejlepší výkony, pomoci týmu a svou práci na hřišti odvést co nejlíp. To se mi dařilo a jsem ráda, že to někdo ocenil a oceňuje. Toho si vážím.

Co němčina? Vy už jste v Německu dříve působila, takže v tomto by to pro vás asi nemělo být problematické.

Přesně tak. Před čtyřmi sezónami jsem odehrála ročník v Německu, německy umím, učila jsem se to ve škole a nebude pro mě problém si to znovu oživit, s tím jsem v pohodě.

Nebude vám chybět Francie a Paříž? Přece jen, Francii si ledaskdo představí jako jedno z nejpříjemnějších míst k životu.

Neříkám, že mi bude Francie vyloženě chybět, protože já se do Francie určitě ještě podívám. Francie je nádherná země, překvapilo mě, kolik je tady krásných míst a Paříž je úžasná. Chystám se prozkoumat třeba jih Francie. Ale Německo je také dobré. Navíc si tam nejedu dovolenkovat, jdu tam hrát špičkovou házenou a ukázat se zase někde jinde. Ukázat, co umím nejlépe, jak to umím.

Jak jste tedy byla ve Francii spokojená - se životem i s házenou? A co by mohlo být v Německu ještě lepší?

Byla jsem ve Francii velmi spokojená. Liga je na top úrovni, francouzský život je pohodička, kafíčko. Ale už to chtělo změnu a posunout se dál. A věřím, že mě to dál posune. Věřím, že ani při svých výkonech jsem ještě nedosáhla svého limitu a že se můžu dál zlepšovat. K tomu by mi angažmá v Bietigheimu mohlo pomoci. Při této příležitosti chci poděkovat své rodině a příteli za veškerou podporu. A také všem fanouškům a podporovatelům, kteří mě sledují, za jejich důvěru. Doufám, že jim budu nadále dělat radost házenou a že mě budou nadále podporovat tak, jako do teď.

Zdroj: Redakce

Foto: Redakce