Startuje úvodní kolo Poháru Českého florbalu

 Po nezvykle dlouhé pauze opět startuje nová florbalová sezona. A ještě než se rozběhnou ligové soutěže, změří družstva po celé republice své síly v Poháru Českého florbalu, který o víkendu 22. a 23. srpna nabídne zápasy 1. kola.

Pohár Českého florbalu už za sebou ovšem má několik úvodních duelů, od 11. srpna se totiž hraje vrcholová část, kde bojuje ve skupinové fázi dvacet elitních mužských týmů. Celkem se tohoto ročníku sezonního turnaje zúčastní více než 150 klubů. Finálová klání pak přijdou na řadu 19. ledna, střetnutí o konečná prvenství bude hostit Brno, informoval mluvčí Českého florbalu Jakub Borovský.  

Otevřená kategorie mužské části poháru začíná v sobotu 22. srpna. Do prvního kola se zapojí 90 mužstev, která budou rozdělena do 18 skupin. Z velké části je tak činěno na základě geografické příslušnosti. Vrcholová a otevřená část se spojí v osmifinále. V ženském turnaji se nasazené týmy zapojí od druhého kola.

Ani tentokrát nemine vítěze druhé nejprestižnější klubové trofeje v Česku finanční odměna, dokonce vyšší než v předchozích letech. Vítězové Poháru Českého florbalu získají 150 000 Kč, nejlepší ženský celek si pak přijde na 75 000 Kč. Poměrně výrazného nárůstu se dočkaly i částky pro neelitní družstva v západní i východní části republiky, která v rámci pavouku Poháru Českého florbalu úspěšně absolvují nejdelší cestu. Mužské oddíly bojují o dvakrát 30 000 kč, ženské oddíly pak o dvakrát 20 000 Kč.

Kvůli okolnostem, které v posledních měsících globálně přibrzdily nejen sportovní svět, budou pro tento ročník Poháru Českého florbalu platit speciální pravidla a opatření. Pořadatelé byli instruováni, jak postupovat v různých situacích, současně obecné postupy spojené s prevencí proti Covid-19 se budou řídit principy z manuálu od Národní sportovní agentury.

Pokud by tým musel na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice kvůli nákaze koronavirem do karantény, je povinen neprodleně informovat řídicí orgán soutěže a zároveň musí informovat i pořadatele. Jestliže na podobný případ dojde, je považován za zásah vyšší moci a vůči týmu v karanténě nejsou uplatňovány žádné další sankce. Vzhledem k nutnosti vyřešení postupů do dalšího kola však tým kontumačně prohrává všechna utkání, kterých se nezúčastní, doplnil k soutěži mluvčí házenkářů Borovský.

Všechny další informace včetně rozpisu a výsledků zápasů naleznete ZDE 

zdroj: Český florbal

foto: redakce ( archiv)