Perušič a Schweiner zkompletovali medailovou sbírku a pojistili si účast v Tokiu

640984-stazeny-soubor

OSTRAVA/CANCÚN – Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vybojovali po jistém výkonu bronz na čtyřhvězdičkovém turnaji Světové série FIVB v mexickém Cancúnu. Rakouské soupeře Martina Ermacoru a Moritze Pristauze porazili ve dvou setech 21:18 a 21:12. Češi tak po zlatu z Dauhá a stříbru z turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open 2019 doplnili svou sbírku medailí z turnajů úrovně 4*. Zároveň si pojistili své postavení v olympijském rankingu a kvalifikovali se na hry v Tokiu.

„První zápas ve skupině proti stejným soupeřům se nám nepovedl. Udělali jsme příliš mnoho chyb, nedařil se nám servis, ale pak se naše výkony zlepšily a dokázali jsme to. Nedělali jsme chyby a to byl podle mě zásadní moment zápasu o 3. místo. Jsme extrémně šťastní,“ prohlásil bezprostředně po utkání David Schweiner.

„Dnešní výsledek nám hodně pomohl v boji o olympiádu. Už před sezónou jsme věděli, že musíme předvést kvalitní výsledky, abychom si zajistili účast v Tokiu. Musím říct, že jsme vytěžili maximum ze situace v loňském roce, kdy jsme díky pandemii měli spoustu času zlepšit náš herní systém a natrénovat věci, ve kterých jsme chybovali. Po tomto zápase jsou pro nás olympijské hry opravdu blízko,“ doplnil Ondřej Perušič.

Do olympijského žebříčku se započítává 12 nejlepších výsledků za kvalifikační období. Čeští reprezentanti tak zapisují medailové výsledky z Dauhá, Ostravy i Cancúnu.

Ženské páry Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou a Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou nepostoupily do vyřazovací fáze turnaje v Cancúnu. Další příležitost bodovat budou mít tamtéž už od čtvrtka.

Zdroj: SPR Media

Foto: Vlastimil Vacek