Martin Galia kvůli zranění neodchytá EURO 2022, týmu chce pomoci alespoň jako asistent trenéra

665104-_uh16396

Sobotní zápas Górniku Zabrze proti Stal Mielec byl na dlouhou dobu posledním a možná vůbec posledním utkáním, do kterého nastoupil zkušený český reprezentant Martin Galia. V duelu polské Superligy si česká brankářská opora zranila koleno, Galiu čeká operace a lednové EURO 2022 už nestihne.Martin Galia kvůli zranění neodchytá EURO 2022, týmu chce pomoci alespoň jako asistent trenéra

„Už je to jasné, přišel jsem o EURO," řekl v pondělí po důkladném vyšetření Martin Galia. „Příští týden v úterý jdu na operaci, vazy v koleni jsou utržené."

V lednu na EURU 2022, do kterého Češi nastoupí na Slovensku, chce ale být s týmem, i když se nepostaví do branky. „Budu se snažit dát do kupy natolik, abych klukům pomohl alespoň v realizačním týmu. Chtěl bych být s týmem alespoň na lavičce, jako jeden z asistentů trenéra. To ale ještě musím dořešit v klubu," řekl Galia, který chce své zkušenosti alespoň předávat spoluhráčům po boku trenéra Rastislava Trtíka.

Třiačtyřicetiletý brankář ví, že případný návrat po zákroku už nebude jednoduchý. „Kontrakt mám v klubu do konce sezóny a o své další budoucnosti se budu rozhodovat podle toho, jak proběhne operace a rekonvalescence. Zatím to vidím tak, že to teď v sobotu byl poslední zápas mé kariéry. Kdyby mi bylo třicet, tak neváhám. Jednou to ale přijít muselo a najednou se to rozhodlo ráz na ráz. Pořád člověk zvažuje pro a proti, okolí přemlouvá a najednou se vše rozhodlo samo," řekl smířlivě Galia, ale tak, jak zapáleného srdcaře znají všichni házenkářští fanoušci, hned odhodlaně dodal: „Ale pořád si nechávám vrátka otevřená. Uvidíme, jak to půjde, třeba se nakonec přece jen ještě vrátím!"

Zdroj: ČSH

Foto: ČSH