České házenkářky jsou ve Zlíně, chystají se na Chorvatsko

663486-dsc_6414

České házenkářky se během čtvrtka přesunuly z francouzského Besancon, kde ve středu nastoupily proti suverénní Francii, do Zlína. Tady v neděli nastoupí proti výběru Chorvatska, který trochu překvapivě půjde do nedělního duelu také bez bodového zisku. K týmu se připojily čtyři posily a po nutné regeneraci se tým naplno vrhá do přípravy na nedělní střetnutí.
České házenkářky jsou ve Zlíně, chystají se na Chorvatsko

„Zpáteční cesta byla časově a fyzicky náročná, cestovali jsme asi 12 hodin. Čtvrteční večer jsme proto věnovali jednomu rekondičnímu tréninku a regeneraci. Také jsme samozřejmě sledovali po našem příjezdu zápas Chorvatek s Ukrajinou," komentoval program čtvrtečního dne trenér českého výběru Jan Bašný.

A právě v zápase mezi Chorvatskem a Ukrajinou se nakonec zrodilo jedno z největších překvapení celého kvalifikačního kola. Chorvatky, bronzový tým posledního EURA, totiž nečekaně podlehly Ukrajině v dramatickém závěru o gól. „Zápas s Ukrajinou se Chorvatkám nepovedl, určitou roli ale asi hrálo podcenění soupeře. Chorvatky hrály v domácím prostředí, v poločase vedly o čtyři a možná si už myslely, že to mají vyhrané, zvlášť, když mají medaili z mistrovství Evropy," myslí si Bašný a hned dodává: „Zápas v neděli bude úplně jiný. My jsme ve Francii prohráli o hodně, ale v naší hře byly pozitivní věci, na které se budeme snažit navázat."

První dva dny před odjezdem do Francie tým především opakoval vlastní herní kombinace po dlouhé téměř půlroční pauze od posledního srazu. „Teď se začínáme naplno připravovat na Chorvatsko. Věnovat se budeme práci naší obrany s ohledem na útočnou organizaci Chorvatska a samozřejmě také našemu útoku, tomu věnujeme dva dny. Ale také se zaměříme na to, aby se hráčky daly po fyzické stránce dohromady a do zápasu šly mentálně i fyzicky dobře naladěné."

K týmu se navíc připojily další posily – Petra Maňáková, brankářka Hana Mučková, Julie Franková a juniorka Charlotte Cholevová. „Sestavu pro zápas uzavřenou nemáme, ale předpokládám, že uděláme nějaké změny, připojily se k nám některé hráčky, které s námi nebyly ve Francii. Nepřijely sem za námi do Zlína, aby byly jen do počtu, ale aby nám v utkání pomohly, aby tým posílily a některé z nich určitě do zápasu nastoupí," řekl Bašný.

V neděli očekává náročnou a dramatickou bitvu. „Chorvatky po domácí prohře s Ukrajinou potřebují někde akutně získat body. Pokud by je vybojovaly v neděli u nás ve Zlíně, nebyla by pro ně prohra s Ukrajinou až tak závažná. Tím pádem budou mít možná o to větší motivaci, to ale nic nemění na tom, že my od začátku víme, že nedělní zápas je pro nás důležitý a pro úspěch v kvalifikaci výhru potřebujeme," uzavřel Bašný.

Utkání s Chorvatskem začíná v neděli 10. října 2021 v 17.20 hodin ve zlínské hale Datart.

Nominace pro kvalifikační utkání EHF EURO 2022 4. – 10. října 2021:

Brankářky: Petra Kudláčková (JDA Dijon Handball, FRA), Karin Řezáčová (DHC Plzeň), Hana Mučková (TJ Sokol Poruba)

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Vipers Kristiansand, NOR), Jana Šustková (Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia – DKKA, HUN), Charlotte Cholevová (DHK Baník Most)

Střední spojky: Šárka Frančíková (Frisch auf Frauen Göppingen, GER), Julie Franková (DHC Slavia Praha), Kamila Kordovská (HSG Blomberg Lippe, GER), Petra Maňáková (DHK Baník Most)

Pravé spojky: Markéta Hurychová (HBC Saint Amand les Eaux, FRA), Helena Aspridu (Iuventa Michalovce, SVK), Sára Kovářová (Kastamonu Belediyesi Gsk, TUR)

Levá křídla: Veronika Malá (SG BBM Bietigheim, GER), Adéla Stříšková (DHK Baník Most)

Pivotky: Michaela Holanová (DHK Baník Most), Alena Stellnerová (Sokol Písek)

Pravá křídla: Jana Knedlíková (Vipers Kristiansand, NOR), Dominika Zachová (Thüringer HC, GER)

Vstupenky na utkání je nadále možné nakupovat on-line zde.K dostání budou vstupenky také na místě.

Zdroj: ČSH

Foto: ČSH