int(4)

Regiony

 • Brněnské mobilní týmy z městské polikliniky zahajují očkování imobilních občanů starších 80 let

  25.2.2021

   

  Prvním imobilním seniorům starším 80 let dnes podal vakcínu AstraZeneca očkovací tým z městské příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno.

  Více informací

 • Brněnská Úrazová nemocnice dá šanci mladým specialistům

  12.2.2021

  Absolutoriem na vysoké škole vzdělávání lékařů ani pracovníků v nelékařských oborech zdaleka nekončí. Musí se připravit na atestační zkoušku – a v tom jim mohou pomoci rezidenční místa v nemocnicích. Úrazová nemocnice v Brně by jich mladým specialistům ráda nabídla osm, a žádá proto se souhlasem města ministerstvo zdravotnictví o dotaci.  

  Více informací

 • Brno se může těšit na čtyřicet nových trolejbusů

  4.2.2021

  Už za rok se cestující v Brně svezou novými trolejbusy. Dopravní podnik města Brna uzavřel smlouvu se společností Škoda Electric na dodání až 40 kusů nových kloubových nízkopodlažních trolejbusů Škoda 27Tr. Prvních dvacet do Brna dorazí do konce ledna 2022. Náklady na projekt činí 478 miliónů korun.

  Více informací

 • Brňané sbírají pyžámka pro Dětskou nemocnici

  14.1.2021

  Některé děti z nich vyrostly nebo je nosit ani nezačaly. Taková pyžámka teď mohou Brňané darovat Dětské nemocnici, kde je využijí dětští pacienti. Spolu s nemocnicí se na sbírce dětského oblečení na spaní podílí i město Brno.

  Více informací

 • Legendární Halouzkův betlém bude jedním ze symbolů brněnských Vánoc i nadále. Město s autorem podepsalo memorandum o spolupráci

  23.12.2020

  Ručně vyřezávaný dřevěný betlém ze soch v životní velikosti, jejichž autorem je Jiří Halouzka, patří k neodmyslitelným symbolům Brněnských Vánoc. Město se s řezbářem dohodlo na dlouhodobé spolupráci, kterou dnes stvrdili podpisem memoranda.

  Více informací

 • Dotace by mohly pomoci s financováním obnov zdrojů tepla mateřské a základní školy

  21.12.2020

  Město Brno bude žádat o dotaci z Operačního programu Životní prostředí na dva projekty výměny tepelných zdrojů ve školských zařízeních. Dnes to schválili radní na svém zasedání. Finanční podpora pomůže Základní škole Heyrovského a Mateřské škole Štouračova.

  Více informací

« Novější | Starší »