int(3)

Regiony

 • Přístřešek umístěný pod mostem na Osové v Brně byl odstraněn

  8.10.2021

  Aktuálně nejznámější přístřešek v Česku pro cestující městkou hromadnou dopravou už nikoho nepobaví. Dopravní podnik města Brna zhotovitele upozornil na jeho špatné umístění a nechal jej odstranit. Skleněný přístřešek chránící cestující před deštěm a větrem, byl nesmyslně umístěn na tramvajové zastávce Osová přímo pod mostem.

  Více informací

 • Rekonstrukce brněnské vily Tugendhat ocenili odborníci z Docomomo International. Podle odborníků je rekonstrukce jedním z nejlepších počinů na poli moderní architektury za posledních dvanáct let

  3.9.2021

  Nejlepší rekonstrukce moderních architektonických děl z celého světa za posledních 12 let vyhlašovala ve středu 1. září mezinárodní organizace Docomomo International. Mezi jinými zaznělo i jméno vily Tugendhat, jejíž opravu realizovanou v letech 2010–2012 porota označila za „mimořádně provedenou“ a ocenila v kategorii Open House.

  Více informací

 • 8.7.2021

  Hudební festival Brno živě, který probíhá celé léto na různých místech města, je pro návštěvníky zdarma. Organizátoři se však rozhodli podpořit lidi v obcích zasažených přírodní katastrofou. Dobrovolné vstupné půjde na sbírku Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje.

  Více informací 

 • Restaurátoři dokončují obnovu fresek na brněnské Nové radnici. Rekonstrukce sálu Rady města Brna bude hotová v listopadu

  3.6.2021

  Téměř dva roky už uběhly od zahájení rekonstrukce sálu Rady města Brna, který spolu se zastupitelským neboli Sněmovním sálem představuje nejreprezentativnější prostory Nové radnice. Práce navracejí sálu Rady jeho někdejší barokní podobu a zároveň jej vybavují pro provoz v 21. století. Nyní vstupují do poslední etapy, restaurátorské činnosti jsou z většiny dokončeny.

  Více informací

 • Nová mobilní aplikace upozorní chodce, cyklisty i řidiče na riziko střetu s tramvají

  7.4.2021

  Telefonování, poslech hudby, surfování na mobilu – to jsou hlavní příčiny nepozornosti chodců, která může končit střetem s tramvají. Zamezit zbytečným úrazům má nová mobilní aplikace Pozor tramvaj!

  Více informací 

 • Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně začali očkovat v Hustopečích

  9.3.2021

  Zdravotníci i administrativní pracovníci z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od dnešního rána očkují vakcínou Pfizer seniory a pedagogické pracovníky ve Společenském domě v Hustopečích. Zatím budou denně očkovat 200 lidí.

  Více informací

« Novější | Starší »