int(2)

Regiony

 • Rekonstrukce brněnské Arnoldovy vily byla zahájena

  16.12.2021


  Dne 14. 12. 2021 se ve 13 h. uskutečnila slavnostní ceremonie poklepání základního kamene projektu „Centrum dialogu – Záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“.

  Více informací

 • Muzeum města Brna rozsvítí na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom v Brně

  2.12.2021

  Více informací 

 • Přístřešek umístěný pod mostem na Osové v Brně byl odstraněn

  8.10.2021

  Aktuálně nejznámější přístřešek v Česku pro cestující městkou hromadnou dopravou už nikoho nepobaví. Dopravní podnik města Brna zhotovitele upozornil na jeho špatné umístění a nechal jej odstranit. Skleněný přístřešek chránící cestující před deštěm a větrem, byl nesmyslně umístěn na tramvajové zastávce Osová přímo pod mostem.

  Více informací

 • Rekonstrukce brněnské vily Tugendhat ocenili odborníci z Docomomo International. Podle odborníků je rekonstrukce jedním z nejlepších počinů na poli moderní architektury za posledních dvanáct let

  3.9.2021

  Nejlepší rekonstrukce moderních architektonických děl z celého světa za posledních 12 let vyhlašovala ve středu 1. září mezinárodní organizace Docomomo International. Mezi jinými zaznělo i jméno vily Tugendhat, jejíž opravu realizovanou v letech 2010–2012 porota označila za „mimořádně provedenou“ a ocenila v kategorii Open House.

  Více informací

 • 8.7.2021

  Hudební festival Brno živě, který probíhá celé léto na různých místech města, je pro návštěvníky zdarma. Organizátoři se však rozhodli podpořit lidi v obcích zasažených přírodní katastrofou. Dobrovolné vstupné půjde na sbírku Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje.

  Více informací 

 • Restaurátoři dokončují obnovu fresek na brněnské Nové radnici. Rekonstrukce sálu Rady města Brna bude hotová v listopadu

  3.6.2021

  Téměř dva roky už uběhly od zahájení rekonstrukce sálu Rady města Brna, který spolu se zastupitelským neboli Sněmovním sálem představuje nejreprezentativnější prostory Nové radnice. Práce navracejí sálu Rady jeho někdejší barokní podobu a zároveň jej vybavují pro provoz v 21. století. Nyní vstupují do poslední etapy, restaurátorské činnosti jsou z většiny dokončeny.

  Více informací

« Novější | Starší »