int(2)

Regiony

 • Na Brněnské Kociánce vyrůstá dětský hospic Dům pro Julii

  20.7.2022

  Poklepáním základního kamene symbolicky začala stavba Domu pro Julii. Dětský hospic bude stát v areálu zahrady domu pro seniory na Kociánce. Stavbu, která potrvá cirka 15 měsíců, financuje město Brno a následný provoz bude zajišťovat stejnojmenná nezisková organizace Dům pro Julii. Její pečovatelky a zdravotní sestry poskytují zdravotní i sociální péči v rodinách již od roku 2020.

  Více informací

 • Primátorka města Brna Markéta Vaňková, a senátor za Brno - město Roman Kraus, odstartovaly jedenáctý ročník Evropských her handicapované mládeže.

  24.6.2022

  Již pojedenácté hostí Brno Letní evropské hry handicapované mládeže Emil Open. Od 22. do 26. června se na brněnských sportovištích utkají sportovci ve věku od deseti do šestadvaceti let se zdravotním postižením. Mladí sportovci se představí v sedmi sportech a více než 30 disciplínách.

  Více informací

 • IGNIS BRUNENSIS se vrací na Brněnskou přehradu. Před sobotními ohňostroji dronové světelné show,200 dronů v Česku bude poprvé

  13.6.2022

  Ohňostroj dětem odstartoval v sobotu 11. června na jihu Brna v areálu Hněvkovského pětadvacátou mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS – potrvá do 23. července 2022. Hlavní část ohňostrojného festivalu se vrací na hladinu Brněnské přehrady od 25. června do 6. července.

  Více informací 

 • Čtvrtstoletý IGNIS BRUNENSIS zve na šest ohňostrojů i festival zábavy.

  10.6.2022

  Už po pětadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS rozzáří nad Českou republikou v Brně a na jižní Moravě, letos od 11. června do 23. července 2022.

  Více informací 

 • Velikonoce na brněnském Špilberku

  6.4.2022

  K jaru patří neodmyslitelně oslava Velikonoc. Letos se Muzeum města Brna rozhodlo, že veřejnosti umožní strávit tyto svátky opravdu originálně, a to na hradě Špilberku. Obří vejce, která ukrývají tajenku, tvořivé dílny pro děti i živí velikonoční králíčci.

  Více informací 

 • V nejdelším tramvajovém tunelu v Česku který bude v Brně, začali dělníci pokládat koleje. Dovezlo je pět plně naložených kamionů

  4.4.2022

  Stavba tramvajové trati ke Kampusu jde do finále. Dělníci začali s pokládkou kolejí v tunelu. Na stavbu celé trati bude použito 350.000 kilogramů kolejnic. Nejvíc se jich vejde právě do tramvajového tunelu, ten je s délkou 619 metrů nejdelším v Česku. První tramvaje se po 912 metrů dlouhé trati projedou už na konci letošního roku.

  Více informací

« Novější | Starší »