int(2)

Regiony

 • Důstojné propojení historického centra a parkového okruhu. Známe vítěze soutěže na předprostor Brněnského Domu umění

  12.1.2023

  Park Koliště jako zelený pokoj centra Brna a s ním propojený Dům umění navazující svým proměněným předprostorem také na Malinovského náměstí. To jsou základní prvky vítězného návrhu od ateliéru M2AU, který na konci minulého roku vybrala odborná porota krajinářsko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky dnes na své schůzi posvětila Rada města Brna. Budoucí podobu místa i všechny další návrhy si veřejnost bude moci prohlédnout na výstavě v Domě pánů z Kunštátu.

  Více informací 

 • Darované kelímky přinesly krásné téměř tři miliony korun pro potřebné

  6.1.2023

  K adventnímu času neodmyslitelně patří pomoc bližním, charita a dobré skutky. Brňané i návštěvníci města letos ukázali, že mají srdce otevřená - jednoznačně to potvrdil první ročník jedinečného dobročinného projektu Daruj Kelímek. Takřka tři miliony korun za vybrané kelímky nyní putují k 18 neziskovým organizacím. Symbolické šeky s vybranými částkami si 6. ledna v 13.00 hodin na Moravském náměstí u Jošta převzali všichni zástupci zúčastněných organizací. Kromě darování kelímků mohli lidé přispívat i na transparentní účet.

  Více informací

 • Brněnská zoo zahájila výstavbu nového zázemí pro šimpanze

  4.8.2022

  Poklepáním základního kamene byla dnes (4. srpna) zahájena třetí etapa výstavby expozice šimpanzů v Zoo Brno. Výsledkem bude nové zvětšené zázemí, které naváže na již vybudovaný venkovní výběh a bude odpovídat aktuálním požadavkům na chov těchto primátů.

  Více informací

 • Brno rozproudí velkolepá Streetparty Brno 2022 s defilé vozů městských firem

  25.7.2022

  Desítky vozů a desítky tisíc lidí po třech letech zaplní Lidickou ulici v Brně. Město Brno naváže na úspěšnou Streetparty z roku 2019 a svým obyvatelům i turistům připraví velkolepý dopravní, ale i kulturní program. Hlavním tahákem bude defilé vozů městských společností – představí se vozy městské hromadné dopravy, popelářská vozidla, ale i traktory, cisterny a sněhové pluhy. Akce se uskuteční v sobotu 3. září 2022.

  Více informací 

 • Investice Tepláren Brno přesáhnou v dalším fiskálním roce 2,5 miliardy

  21.7.2022

  Městská společnost Teplárny Brno bude ve fiskálním roce 2022/2023 investovat přes 2,5 miliardy korun. Zaměří se na modernizaci provozu Brno-sever, kde má vyrůst kotel na spalování dřevěné štěpky, na přípravu horkovodu z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna, ale také na budování fotovoltaických elektráren či rozšiřování sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. 

  Více informací 

 • Na Brněnské Kociánce vyrůstá dětský hospic Dům pro Julii

  20.7.2022

  Poklepáním základního kamene symbolicky začala stavba Domu pro Julii. Dětský hospic bude stát v areálu zahrady domu pro seniory na Kociánce. Stavbu, která potrvá cirka 15 měsíců, financuje město Brno a následný provoz bude zajišťovat stejnojmenná nezisková organizace Dům pro Julii. Její pečovatelky a zdravotní sestry poskytují zdravotní i sociální péči v rodinách již od roku 2020.

  Více informací

« Novější | Starší »