Poděkování posádce Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje za prvotřídní zásah u překotného porodu

Brno - „Dovolte mi poděkovat za prvotřídní zásah Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje při sobotním překotném porodu našeho třetího dítěte Michaela. Od prvních „poslíčků“ byla moje manželka sledována, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se třetí porod měl lišit od dvou předchozích, které proběhly standardně.

Malý Míša měl ale jiný názor a v sobotu 22. 8. ráno se náhle narodil během asi 200 sekund přímo u nás doma v posteli. Byli jsme dosti v šoku, o to více, že nejsme příznivci domácích porodů - manželka jako lékařka má na kontě řadu zásahů u kritických stavů rodiček a novorozenců, také já sám jako studovaný archeolog dobře vím, jak tragické bývaly v hluboké i relativně nedávné minulosti ztráty při domácích porodech. O to více jsme ocenili, že po tísňovém telefonátu v 06:34 během doslova několika minut dorazil vůz Škoda Kodiaq v setkávacím systému č. 66 následován Mercedesem Benz Sprinter č. 40.

Paní lékařka se záchranáři odvedli kus dobré práce a rychlým ošetřením Míši i manželky a jejich bleskovým transportem do porodnice Fakultní nemocnice Brno Obilní trh přispěli zásadním způsobem k tomu, že naše obrovské ranní překvapení dopadlo dobře. Moc děkujeme operačnímu středisku i oběma posádkám.“ Josef

Tak krásná slova nás moc těší, děkujeme za ně. A také my chválíme oba rodiče, jak vše skvěle, zkušeně a v klidu zvládli. Celé rodince přejeme hlavně hodně zdraví a dny plné společně prožitého štěstí, doplnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Naše redakce celému zdravotnickému týmu skládá obrovskou poklonu a rovněž celé rodince přejeme hodně zdraví a dny plné společné pohody.

zdroj: ZZS JmK

foto: ZZS JmK