int(1)

Regiony

 • Brněnská zoo zahájila výstavbu nového zázemí pro šimpanze

  4.8.2022

  Poklepáním základního kamene byla dnes (4. srpna) zahájena třetí etapa výstavby expozice šimpanzů v Zoo Brno. Výsledkem bude nové zvětšené zázemí, které naváže na již vybudovaný venkovní výběh a bude odpovídat aktuálním požadavkům na chov těchto primátů.

  Více informací

 • Brno rozproudí velkolepá Streetparty Brno 2022 s defilé vozů městských firem

  25.7.2022

  Desítky vozů a desítky tisíc lidí po třech letech zaplní Lidickou ulici v Brně. Město Brno naváže na úspěšnou Streetparty z roku 2019 a svým obyvatelům i turistům připraví velkolepý dopravní, ale i kulturní program. Hlavním tahákem bude defilé vozů městských společností – představí se vozy městské hromadné dopravy, popelářská vozidla, ale i traktory, cisterny a sněhové pluhy. Akce se uskuteční v sobotu 3. září 2022.

  Více informací 

 • Investice Tepláren Brno přesáhnou v dalším fiskálním roce 2,5 miliardy

  21.7.2022

  Městská společnost Teplárny Brno bude ve fiskálním roce 2022/2023 investovat přes 2,5 miliardy korun. Zaměří se na modernizaci provozu Brno-sever, kde má vyrůst kotel na spalování dřevěné štěpky, na přípravu horkovodu z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna, ale také na budování fotovoltaických elektráren či rozšiřování sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. 

  Více informací 

 • Na Brněnské Kociánce vyrůstá dětský hospic Dům pro Julii

  20.7.2022

  Poklepáním základního kamene symbolicky začala stavba Domu pro Julii. Dětský hospic bude stát v areálu zahrady domu pro seniory na Kociánce. Stavbu, která potrvá cirka 15 měsíců, financuje město Brno a následný provoz bude zajišťovat stejnojmenná nezisková organizace Dům pro Julii. Její pečovatelky a zdravotní sestry poskytují zdravotní i sociální péči v rodinách již od roku 2020.

  Více informací

 • Primátorka města Brna Markéta Vaňková, a senátor za Brno - město Roman Kraus, odstartovaly jedenáctý ročník Evropských her handicapované mládeže.

  24.6.2022

  Již pojedenácté hostí Brno Letní evropské hry handicapované mládeže Emil Open. Od 22. do 26. června se na brněnských sportovištích utkají sportovci ve věku od deseti do šestadvaceti let se zdravotním postižením. Mladí sportovci se představí v sedmi sportech a více než 30 disciplínách.

  Více informací

 • IGNIS BRUNENSIS se vrací na Brněnskou přehradu. Před sobotními ohňostroji dronové světelné show,200 dronů v Česku bude poprvé

  13.6.2022

  Ohňostroj dětem odstartoval v sobotu 11. června na jihu Brna v areálu Hněvkovského pětadvacátou mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS – potrvá do 23. července 2022. Hlavní část ohňostrojného festivalu se vrací na hladinu Brněnské přehrady od 25. června do 6. července.

  Více informací 

Starší »