Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém lupiči

Dosud neznámí lupič se v Praze vloupal do rodinného domu, kde odcizil vše, co mělo nějakou cenu. Následně z místa činu odjel autem, které odcizil před domem. 

Praha - Policisté třetího policejního obvodu pátrají po dosud neznámém muži, který se vloupal v Chrastavské ulici v Praze 9 do rodinného domu. Nejprve rozbil okno do obývacího pokoje, dostal se do domu a pak z něj odcizil vše, co mělo nějakou hodnotu. Z baráku si odnesl trezor, cenné papíry, šperky, elektroniku, peněženku s platebními kartami a vzácné obrazy. Nakonec v domě našel i klíče od auta zaparkovaného před domem, které také odcizil a z místa činu i s kradenými věcmi odjel. Svým jednáním způsobil škodu dosahující částky půl miliónů korun. Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je muž vidět u bankomatu, když vybírá hotovost odcizenou platební kartou, uvedla k případu mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi, doplnila policejní mluvčí.

Pokud muže na záběrech někdo pozná , nebo ví, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158. Případ se stal v prosinci minulého roku. Za případnou pomoc kriminalisté veřejnosti děkují. 

zdroj: KŘP hlavního města Prahy

foto: KŘP hlavního města Prahy