Policie prosí o pomoc při pátrání po svědcích závažné dopravní nehody

Praha - Dívka stála na přechodu se svou matkou a bratrem. Všichni měli jízdní kola. V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé vozidlo, s největší pravděpodobností tovární značky Kia Cee´d, které do dívky zleva narazilo. Holčička byla odmrštěna kousek za přechod, ale vzápětí vstala s tím, že jí nic není. Řidič zastavil, ale z vozidla nevystoupil. Matka dceru ihned vzala na chodník a zjišťovala, jestli je dívenka nějak zraněná. Bratr sražené dívky běžel k vozidlu a řekl řidiči, ať zastaví v zastávce U Včely a vrátil se zpět k sestře a své matce, aby jim pomohl. Řidič k zastávce popojel, ale z vozidla nevystoupil a po pár vteřinách z místa odjel, aniž by se zajímal o zdravotní stav dívky nebo ji poskytl potřebnou pomoc. Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl bílé krátké vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji, uvedla k dopravní nehodě mluvčí pražské policie Hana Křížová. 

Dívku si převzali záchranáři a s drobnějším poraněním ji převezli do jedné z pražských nemocnic. 

Touto cestou policisté prosí případné svědky nehody, kteří událost viděli, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu PČR.

Totéž platí i pro samotného řidiče vozidla. Pokud by se v něm hnulo svědomí, nechť se přihlásí na nejbližší policejní služebnu, doplnila mluvčí Křížová. 

zdroj: KŘP hlavního města Prahy

foto: ilustrační