Darebák okradl seniorku, pomůžete policii ho najít?

Pražští kriminalisté řeší případ, který se odehrál na konci července v městské části Bubeneč

Praha -  V dopoledních hodinách na sedmasedmdesáti letou seniorku zazvonil muž, poté co otevřela dveře, začal se svou lstivou historkou o vytopení horních pater domu. Na konci příběhu požadoval zapůjčení tužky, aby si mohl opsat telefonní čísla. Seniorka bohužel tomuto příběhu uvěřila, lest neprokoukla a od vchodových dveří odešla dovnitř bytu hledat tužku. Muž okamžiku využil, vstoupil do chodby a z peněženky jí odcizil finanční hotovost v řádech tisíce korun, uvedla k případu mluvčí policie Lucie Drábková.

Během prověřování policisté společně se seniorkou vytvořili identifikační portrét podezřelého muže a zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž zachycen. Pokud ho na přiloženém záznamu nebo fotografiích někdo pozná , nebo ví, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158 nebo stálou službu kriminální policie na telefonním čísle 974 851 843. 

V současné době je skutek prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, doplnila policejní mluvčí Drábková. 

zdroj: KŘP hlavního města Prahy 

Tomáš Rejtek