int(2)

Kultura

 • TrutnOFF BrnoON s padesátkou kapel bude největší přehlídkou léta, době navzdory

  19.8.2020

  Dnes je již jisté, že známý festival TrutnOFF pod novým názvem TrutnOFF BrnoON, který našel útočiště v lesích na brněnské Střelnici, se stane největší hudební přehlídkou letošního léta. Tradičně od 21. do 23. srpna, se symbolickou připomínkou srpnové okupace v roce 1968 a amerického Woodstocku, se na nových lovištích představí na padesátku tuzemských a slovenských kapel. Tak trochu době navzdory. A ve výjimečných časech dává „Fotr všech festivalů“ netradičně do prodeje i omezený počet jednodenních vstupenek. Legendární festival, u jehož počátků v první polovině osmdesátých let stál i Václav Havel, tehdejší disident, dramatik a pozdější prezident a festivalový náčelník, se navíc propojuje s legendárním brněnským Divadlem Husa na provázku.

  více informací

 • Kapela Queenie vás zve na jedinečné letní open-air koncerty, mega show v O2 areně a dnes oznámila SVĚTOVÉ TOUR

  11.8.2020

  Show musí pokračovat, slovy písně od Freddieho Mercuryho The Show Must Go On, hlásí do světa dnes již legendární česká skupina QUEENIE v čele s frontmanem Michaelem Kluchem. Jde o reakci na množící se dotazy, jak to teď vlastně kvůli (po)koronavirové krizi bude s obřími, již jednou přeloženými koncerty v pražské O2 areně. Velkolepá show za desítky milionů korun, která je nejkomplexnější show, kterou kdy připravil český interpret a zároveň jedinečná v rámci tohoto žánru ve světovém měřítku, se 11. a 12. září a pak 21. prosince 2020, uskuteční!

  více informací

 • Návštěvníci festivalu Slovácké léto se mohou těšit na vynikající program

  26.6.2020

  Deset hudebních večerů, více než dvacítka sportovních disciplín pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, programy pro děti i benefiční aktivity. Týden před začátkem 13. ročníku Slováckého léta je program sportovně-hudebního festivalu pro každého kompletní.

  více informací

 • První setkání vlastníků motocyklů značky Norton v České republice se uskuteční v Technickém muzeu v Brně

  11.6.2020

  NORTON OWNER CLUB (mezinárodní klub vlastníků motocyklů značky Norton) se sídlem v Anglii má nově svůj klub i v České republice. Tato pobočka u nás je opravdu velmi čerstvá, vznikla 19. března 2020. Ředitel Technického muzea v Brně Ivo Štěpánek odsouhlasil zařazení této pobočky do Kruhu přátel TMB a stali se tak partnery.

  více informací

 • Chystá se premiéra Cyrana:Frňák jako od narození a ručně šitá opona

  28.5.2020

  Divadélko Radka Brzobohatého, které má stálou scénu ve Strašnickém Divadle Solidarita, se po koronavirové pauze probouzí opět k životu. A to doslova na plné pecky. Připravuje se tu jedinečné představení Cyrano s hvězdným obsazením, krásnými kostýmy a frňákem, který vypadá jako opravdový. Premiéra bude 16. září.

  více informací

 • Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka otevře svou expozici 11. května

  5.5.2020

  Kouzelné železniční muzeum v bývalém depu v Lužné u Rakovníka obklopené romantickými křivoklátskými lesy otevře své brány 11. května. Muzeum s expozicemi především v otevřeném prostoru je ideálním místem pro návštěvu v současné době, kdy stále platí přísnější hygienická opatření. Na první muzejní víkendy jsou navíc připraveny živé ukázky z provozu parních lokomotiv. O víkendu 16. a 17. května bude zatopená lokomotiva 354.195 „Všudybylka“ a další víkend 23. a 24. května jedna z nejstarších provozních lokomotiv v Evropě 414.096 „Heligón“. Návštěvou železničního muzea podpoříte záchranu unikátních technických památek

  více informací

« Novější | Starší »