Sedmihorské léto startuje 4. července. Hudba a divadlo oživí Český ráj v červenci i srpnu.

724348-sedmihorske-leto

Tradiční hudební a divadelní Sedmihorské léto se po roční pauze vrací do kulturního světa! Připravilo pro své diváky celkem devět akcí, které se odehrají během celých letních prázdnin. A na své si opět přijdou příznivci všech žánrů i divadla, mladší i ti s více křížky. V Českém ráji platí, že pokud nenavštívíte alespoň jednou Sedmihorské léto – jako byste nebyli! Na co se těšit?

Sedmihorské léto startuje ve čtvrtek 6. července vtipnou a velmi zábavnou talkshow Sirény na cestách, kde si Sandra Pogodová, Jitka Asterová a Linda Finková popovídají, udělají si ze sebe legraci, zazpívají a především pobaví publikum! Hned týden na to bude na podiu improvizovat Simona Babčáková se svou improvizační skupinou NO A!. Neopakovatelný zážitek, který vychází z aktuálního okamžiku, přitom využívají kostýmy a světla a tak se divák cítí jako na klasickém činoherním představení. Improvizace však bude opepřená nekorektním humorem a také náladou obecenstva. Hned o víkendu si mohou zájemci odskočit na Jógakemp v Českém ráji, který se tradičně odehrává na nádherné zahradě Penzionu Recall, kde kromě neotřelého výhledu na hrad Trosky zažijí jógu, workshopy, přednášky a také jógové a další hosty jako Zuzana Klingrová, Bára Nepřaš (Pagáčová), Jirka Tille zabývající se flankýrovkou a propojováním hemisfér nebo autorka knih o ájurvédě a její celoživotní praktikantka Eva Georgievová. Týden nato se na stejné zahradě odehraje Spolufest Kemp plný zajímavých hudebních osobností, alternativní scény, se stánky a úžasnou atmosférou.

Zpět v Sedmihorkách u Turnova, kde se Sedmihorské léto odehrává, pak zazpívají o posledním červencovém čtvrtku oblíbení 4 Tenoři ve složení Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Nezapomenutelný zážitek hlasů této čtveřice umocněný venkovním prostředím bude rozhodně hřebem červencových akcí.

V srpnu se pak diváci mohou těšit na dvě divadelní představení – Můžem i s mužem 2, které otevře srpnové akce. Čtveřice žen Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová a Dáša Zázvůrková, přijedou s pokračováním veleúspěšného představení a slibují pro diváky nezapomenutelnou zábavu. Druhé divadlo naopak Sedmihorské léto koncem srpna uzavře. Osm eur na hodinu je komedie o sobectví a štědrosti v hlavní roli oblíbený Martin Zounar a s ním Martin Zounar, Martin Kraus, Daniela Šinkorová nebo Zbyšek Pantůček. V srpnu pak rozezní Ráj ještě dva koncerty. Slovenští Kollárovci, kteří potěší ucho i pobaví. Oblíbená skupina je někdy označována jako „český Čechomor“. Rozhodně stojí za poslech! A stálice, která už roky své diváky baví i dojímá -Aneta Langerová, která má na Sedmihorském létě zastávku v rámci svého turné Dvě slunce ve čtvrtek 10. srpna.

Pestrá nabídka kulturních akcí v Českém ráji je letos doplněna také možností vybrat si z číslovaných a nečíslovaných vstupenek. Číslované lze zakoupit pouze přes prodejní portál evstupenka.cz nebo na předprodejních místech evstupenka. Tato místa jsou nabízena v prvních šesti řadách. Od sedmé řady jsou již vstupenky nečíslované a tradičně si diváci mohou sednout dle vlastního výběru.

K dispozici i letos dává Sedmihorské léto limitovaný počet přenosných permanentek, které znamenají zvýhodněnou cenu na všechny akci – a minimálně jednu z akcí zdarma.

Všechny koncerty i divadla se odehrají v areálu Sedmihorského léta v Sedmihorkách u Turnova. Kompletní informace k akcím i festivalu najdete na www.sedmihorskeleto.cz

 

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2023 PROGRAM

 


 6. 7. – Sirény na cestách
• 13. 7. - Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
• 15.–16. 7. - Jóga kemp v Českém ráji (zahrada Penzionu Recall)
• 21.-23.7. - SPOLUFEST KEMP (zahrada Penzionu Recall)
• 27. 7. - 4 Tenoři
• 1. 8. - Můžem i s mužem 2
• 3. 8. - Kollárovci
• 10. 8. - Aneta Langerová – Dvě slunce • koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem
• 21. 8. - Osm euro na hodinu – divadelní představení6. 7. ČTVRTEK
od 20 hod

Sirény na cestách – zábavná talk show
Sandra Pogodová - Jitka Asterová - Linda Finková
Zcela nová zábavná talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové, jejich neotřelý smysl pro humor a vzájemná chuť si ze sebe utahovat vás rozhodně pobaví. Pořad je plný šťavnatých vyprávění a historek ze zákulisí natáčení a divadelního světa. To vše prošpikováno šansony a písněmi z muzikálů tvoří dokonalý program, na který budete dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři. Po skončení pořadu následuje jako bonus autogramiáda.

13. 7. ČTVRTEK
od 20 hod

Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
Inscenace jsou volnou improvizací a vznikají až přímo před diváky. Kombinace herecké a hudební improvizace vytváří spolu s kostýmy a světly dojem klasického činoherního představení, ale bez cenzury a s nekorektním humorem. Dětem do 15 let nepřístupné.

15.–16. 7. SOBOTA & NEDĚLE
Jóga kemp v Českém ráji (zahrada Penzionu Recall)
V nádherném prostředí zahrady penzionu Recall s výhledem na hrad Trosky se koná Jóga kemp s cvičením jógy, workshopy a přednáškami. Letošními jógovým hosty jsou Zuzana Klingrová a Barbora Pagáčová.

21.-23.7. PÁTEK & SOBOTA & NEDĚLE
SPOLUFEST KEMP (zahrada Penzionu Recall)
V nádherném prostředí zahrady penzionu Recall s výhledem na hrad Trosky se letos poprvé uskuteční festival plný alternativní hudby, pohybu, jídla a inspirace. Vystoupí Mantrovníci, Josi, Viliam Poltikovič, Jan Rak a mnoho dalších.

27. 7. ČTVRTEK
od 20 hod

4 Tenoři

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Doprovod Unique Quartet a dva hudebníci. Seskupení 4 Tenoři patří v současnosti k největším fenoménům české mezi žánrové hudby. Repertoár tvoří muzikálové a filmové árie autorů Sira Andrew Lloyd Webbera, Leonarda Bernsteina, Karla Svobody nebo Ennia Morriconeho. Dokonalý večer, který musíte zažít!

1. 8. ÚTERÝ
od 20 hod

Můžem i s mužem 2 – divadelní představení
Vtipná autorská férie 4 žen, 4 archetypů, vznikla z potřeby podívat se pravdě do očí… Co vše se odkryje a kolik slupek oloupe během jedné narozeninové párty. A po čem všichni touží, no přece po lásce, po tom nádherném stavu milovat a být milován…, co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí. Podobnost se seriálem Sex ve městě je čistě náhodná. Hrají: Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová, Dáša Zázvůrková

3. 8. ČTVRTEK
od 20 hod

Kollárovci

Originální seskupení mladých talentovaných hudebníků, jejichž umění baví a rozveseluje posluchače na domácí půdě i za hranicemi Slovenska již řadu let. Jejich živá hudba, temperamentní zpěv a vtipné slovo vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru, která vám vykouzlí úsměv na tváři, nadšení a dobrou náladu. Přijďte si užít krásný večer se „slovenským Čechomorem“

10. 8. ČTVRTEK
od 20 hod

Aneta Langerová – Dvě slunce • koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem.

Oblíbená stálice české populární hudby se vydala na turné se svou kapelou a smyčcovým triem a jedním z mála míst, kde si ji můžete užít, je právě Sedmihorské léto. Těšte se na nejnovější písně i na hity, které nesmí chybět na žádném Anetiném koncertě!

21. 8. PONDĚLÍ
od 20 hod

Osm euro na hodinu – divadelní představení

Zběsilá komedie o sobectví i štědrosti. Bohatý buržoazní pár středního věku zaměstnává na černo podivnou Rosu na úklid, která se nechává vykořisťovat, živí svého přítele a ještě se jí každý den přihodí nějaký malér. Řízením osudu se její smůla přenese na buržoazní pár, který se rozhodne udělat cokoli, aby Rosu a především sebe zachránil od podivného prokletí. Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová / Daniela Šinkorová, Antonín Procházka / Zbyšek Pantůček

Zdroj: Sedmihorské léto

Foto: Sedmihorské léto