První setkání vlastníků motocyklů značky Norton v České republice se uskuteční v Technickém muzeu v Brně

NORTON OWNER CLUB (mezinárodní klub vlastníků motocyklů značky Norton) se sídlem v Anglii  má nově svůj klub i v České republice. Tato pobočka u nás je opravdu velmi čerstvá, vznikla 19. března 2020. Ředitel Technického muzea v Brně Ivo Štěpánek odsouhlasil zařazení této pobočky do Kruhu přátel TMB a stali se tak partnery.

Brno - NORTON OWNER CLUB CZECH REPUBLIC se poprvé představí tuto sobotu 13. června, kdy jeho zástupci přijedou v 9.00 na parkoviště brněnského technického muzea. Do 10.00 si zde budou moci zájemci z řad veřejnosti prohlédnout stroje. V 10.00 se členové klubu po prohlídce expozice Technického muzea v Brně s názvem Brno na dvou kolech vydají na další trasu po České republice.

„U nás existuje celá řada klubů sdružující příznivce motocyklů celosvětově uznávaných značek jako např. Harley Davidson, Triumph, Jawa, které vznikaly a zanikaly. Nyní se k nim přidala i značka Norton, která má v České republice spoustu fanoušků a jejíž založení sahá v Anglii až do roku 1898. V současné době budujeme členskou základnu,“ říká prezidentka klubu Marcela Havlíčková. A dodává: „Vzpomeňme jen prvního historického vítěze Velké ceny Československa, kterým byl právě na motocyklu značky Norton Antonín Vitvar. V roce 1950 zvítězil ve třídách 350 cm3 a 500 cm3.“

NORTON OWNERS CLUB (NOC) byl založený v roce 1959. Sídlí v Anglii, má více než 5000 členů ze 42 států celého světa a každý rok pořádá Mezinárodní Rallye NOC, pokaždé v jiném státě. „Letos se měl konat v květnu ve Španělsku, ale z důvodu korona viru byl zrušen,“ upřesňuje Marcela Havlíčková. Příští rok je naplánován ve Švédsku a v roce 2022 by se měl uskutečnit v České republice právě ve spolupráci s jeho českou pobočkou. 

Technické muzeum v Brně v rámci Kruhu přátel TMB má od této chvíle s nově vzniklým klubem motocyklů Norton 19 sekcí. Členové těchto sekcí se v součinnosti s odbornými pracovníky muzea zaměřují na průzkum a záchranu významných technických památek i objektů, organizují odborné exkurzy, přednášky a také spolupořádají akce i mezinárodního charakteru, jako bude v roce 2022 Mezinárodní Rallye NORTON OWNERS CLUB, doplnila tisková mluvčí Technického muzea v Brně Šárka Motalová. 

zdroj: TMB

foto: TMB