Pražští kriminalisté prosím veřejnost o pomoc při pátrání po lupičích

Od poloviny června pátrají kriminalisté třetího policejního obvodu po dvojici, která se v Sokolovské ulici v Praze 8 vloupala do bytu

Praha - Muži nejprve zazvonili na byt, do kterého se chtěli vloupat, aby se ujistili, zda se v něm někdo nenachází. Nájemníci v domnění, že je to návštěva pro toho druhého, nešli ani jeden otevřít. Oba se v tu chvíli nacházeli, každý v jiné místnosti. Muži se do bytu vloupali, jelikož si mysleli, že v něm nikdo není. Velké překvapení pak pro ně bylo, když se ve dveřích potkali tváří v tvář s nájemníky. Dvojice mužů se zalekla a rychle utekla pryč. Svým jednáním způsobila škodu za více než dva tisíce korun a to tím, že při vloupání rozbila vstupní dveře, uvedla k případu pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých je dvojice vidět. Pokud muže na uveřejněných záběrech někdo pozná a nebo ví, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se prosím neprodleně na linku 158.

Kriminalisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což pachatelům v případě dopadení a odsouzení, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi, doplnila policejní mluvčí.