Pražští kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali ve čtvrtek večer vozidlo, které nejprve způsobilo dopravní nehodu v Praze 4 a pak začalo ujíždět. 

Praha - Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce před devatenáctou hodinou povšimli ve Výstavní ulici v Praze 4 vozidla, které způsobilo dopravní nehodu, proto se ho rozhodli zastavit. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět Novopetrovickou ulicí protisměrem. Policisté ihned informovali ostatní hlídky v okolí, které jim jely na pomoc. Během pronásledování řidič projel několik křižovatek na červenou a v ulici Přátelství najel na kruhový objezd v protisměru. 

 Při manévrech na Štěrboholské spojce pak způsobil další nehodu, ale ani to ho neodradilo a dál pokračoval v nebezpečné jízdě. Dramatické pronásledování skončilo až v Dolních Počernicích, kde řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. Ani to ale nebyl konec, řidič začal před policisty utíkat a proto přišel na řadu varovný výstřel. Po pár metrech podezřelého doběhli a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi, uvedla k případu mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Šetřením na místě bylo zjištěno, že stejné vozidlo ujíždělo ten stejný den několik pár hodin předtím, kdy se však podařilo řidiči před hlídkou uniknout. Následnou lustrací v policejní databázi vyplulo napovrch, že sedmatřicetiletý muž má vyslovené dva platné zákazy řízení, v minulosti již několikrát policii ujížděl a to pod vlivem návykových látek. Jestli byl řidič pod vlivem drog i v tomto případě se zjistit nepovedlo, jelikož odmítl test na drogy.

 „Péjaci“ zadrženého převezli na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření z trestných činů maření úředního rozhodnutí a vykázání a obecného ohrožení. Za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Dopravní policisté s ním budou také projednávat dopravní nehody, které při nebezpečné jízdě způsobil. Závěrem nutno zmínit, že muž má nástup do výkonu trestu odnětí svobody od ledna příštího roku, doplnila policejní mluvčí.  

Aktualizace - Kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod žádají všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro kriminalisty velmi důležité. 

zdroj: KŘP hlavního města Prahy

foto: KŘP hlavního města Prahy