int(4)

Komentáře

 • Starostka Pecková: Po premiérovi jsem chtěla, aby obcím přímo vrátil peníze, které jim vzal. Ne přes zbytečné dotace

  9.6.2020

  Včera dopoledne se Petra Pecková zúčastnila schůzky s panem premiérem, ke které ji včera vyzval ve svém pravidelném videosdělení šířeném po sociálních sítích. Jeho „Čaulidi“ bylo tentokrát z velké míry věnováno středočeskému městu Mnichovice, kde je Pecková starostkou.

  více informací

 • Reakce předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové k zamítnutí zřízení vyšetřovací komise na nákup ochranných pomůcek

  4.6.2020

  Poslanecká sněmovna dnes hlasy poslanců vládní koalice zamítla návrh ze strany poslanců za TOP09 na zřízení parlamentní vyšetřovací komise na nákup ochranných pomůcek během vyhlášeného nouzového stavu.

  více informací

 • Komentář Jana Lipavského_Státní miliardová pomoc Smartwings je netransparentní. Míří peníze do daňového ráje?

  28.5.2020

  Požádal jsem vicepremiéra Karla Havlíčka o vysvětlení ke kauze státní záchrany soukromé aerolinky Smartwings. Havlíček totiž zahájil zcela netransparentní proces s 2,5 miliardami korun z kapes daňových poplatníků. Právě tolik by stála „záchrana“ soukromé aerolinky, kterou ovládá Jiří Šimáně, miliardář s blízkými vazbami na premiéra Andeje Babiše.

  více informací

 • Nezávislost České televize je ohrožena. Musíme být ostražití víc než kdy jindy

  27.5.2020

  Poslanci zvolili nové členy Rady České televize - Pavla Matochu, Hanu Lipovskou a Lubomíra Veselého. Podle poslance STAN Petra Gazdíka tímto došlo tak k popření předcházejících dohod mezi stranami a zpolitizování Rady ČT.

  více informací

 • Senátor Czernin: Nikým nevolený úředník Mynář si zprivatizoval ikonu české státnosti, Pražský hrad

  20.5.2020

  Senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin se ostře ohradil proti propagačnímu videu Pražského hradu s názvem „Příběh jednoho listu papíru“. „Není možné, aby úředník relativizoval a kritizoval postoje demokraticky zvolených politiků a využíval k tomu oficiální komunikační kanál hlavy státu. Je to nestoudné a trapné,“ říká otevřeně.

  více informací

 • Rakušan: Sněmovna by měla odvolat soudruha Filipa z vedení a distancovat se od jeho slov

  18.5.2020

  Předseda hnutí STAN Vít Rakušan vyzývá předsedy všech parlamentních stran, včetně hnutí ANO, ČSSD a SPD, aby se připojili k návrhu odvolat předsedu KSČM Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Zároveň STAN navrhuje usnesení, kterým by se Sněmovna distancovala od jeho výroků. Vojtěch Filip v rozhovoru pro ruský armádní web vychválil Ruskou federaci, mluvil o negativním vlivu Evropské unie a USA a některé pražské politiky označil za „fašizující“.

  více informací

« Novější | Starší »